Награда Црвеног крста Србије

ДешавањаComments Off on Награда Црвеног крста Србије

Уочи Светског дана добровољних давалаца крви у просторијама Црвеног крста Србије у Београду, у четвртак 13. јуна 2024. године уручена су признања за најхуманије средине, као и награде за најуспешније ученике који су учествовали на конкурсу „Крв живот значи“. Тема конкурса била је лепота даривања и доброте у виду добровољног давања крви и она је многе инспирисала да се изразе ликовно, литерарно или видео-радовима. Краљевчани су ове године били изузетно успешни и освојили два прва места.

Као најбоља у категорији старијих основаца нашла се СМС порука наше ученице Петре Трбољевац (6/3), а за овај велики успех она је награђена вредним ваучерима. У категорији видео-радова прво место за средњошколски узраст освојили су  Немања Обрадовић и Петра Савић, чланови „Клуба 25“ Црвеног крста Краљево.

Велики број учесника на конкурсу даје наду да млади имају свест о значају добровољног давалаштва крви, а на развијању те свести посебно се ради у нашој школи где је веома активна Подружница Црвеног крста.