Прва награда на Мајским сусретима младих гудача

ДешавањаComments Off on Прва награда на Мајским сусретима младих гудача

Миа Спасојевић освојила прву награду на Мајским сусретима младих гудача

Шеснаести по реду, музички фестивал „Мајски сусрети младих музичара” који организује УМПС „Виваче” у сарадњи са ГО Лазаревац и МШ „Марко Тајчевић” одржан је од 23.05.2019. до 27.05.2019, у Лазаревцу. Фестивал чине концерти уметничке музике, такмичење ученика музичких школа и студената музичких академија из Србије и иностранства као и програми колективних јавних дебата које су одржане након такмичења, организоване са члановима жирија, учесницима и педагозима.

Миа Спасојевић, ученица шестог разреда наше школе и четвртог разреда МШ „Стеван Мокрањац“  у Краљеву , освојила је прво место у категорији виолине, у оквиру Мајских сусрета младих гудача. Миа је на овом такмичењу извела  Тужну песму  Чајковског и Концерт за виолину  у А-дуру  Комаровског и за свој програм освојила 98 од могућих 100 поена. Честитамо Мии на овом запаженом успеху, са жељом да као одлична и примерна ученица наше школе и даље ниже успехе на такмичењима.