Ученици наше школе на фестивалу “Музика – пут ка једнакости”

ДешавањаComments Off on Ученици наше школе на фестивалу “Музика – пут ка једнакости”

Фестивал “Музика – пут ка једнакости” – фестивал младих извођача је догађај у коме су учешће узели, заједно са наставницом музичке културе Маријом Чубрић и ученици наше школе (њих једанаесторо) као вокални солисти и представници наше школе.

Циљ фестивала је да на бини окупи ученике свих узраста, који ће својим гласом показати да музика не познаје границе, ни социјалне, ни психолошке.

Одрастање у сеоским или градским срединама, ђачке књижице у којима су уписане оцене од двојке до петице, на фестивалу су били једнаки. Чиста дечја емоција и вокалне способности били су критеријум за наступ. Одлична атмосфера, савршена енергија и дивни дечји гласови обележили су суботу 11.005.2024. године у сали биоскопа”Кварт”. Четворочлани жири састављен од професора музичке културе, признао је да задатак није био лак, али да су уживали слушајући дечје наступе.

На овогодишњем фестивалу наступило је 54 ученика краљевачких основних и средњих школа, као и студио за музичке уметности “Камертон” из Београда.

На крају фестивала додељене су награде у свих седам категорија, као и награда за победника публике.

Свих једанест ученика наше школе освојили су награде:

• Реља Лекић 5-1,
  • Миа Спасојевић 6-2,