Језичка култура у природним наукама

ДешавањаComments Off on Језичка култура у природним наукама

Да је могућ спој наизглед несродних предмета, још једном су показале наставница биологије Биљана Вујашевић и наставница српског језика и књижевности Сандра Рудњанин реализујући час интегративне наставе са темом Књижевни  и остали типови текстова у функцији унапређивања језичке културе. Ученици 7/1 и 7/2 имали су прилику да кроз различите функционалне стилове обраде исте теме. О националним парковима, открићу пеницилина и засађивању узорка са новчанице и развоју бактерија писали су новинарским, научним и књижевноуметничким стилом. Користећи картице са фотографијама, снимке експеримента и цртани филм који описује догађаје који су претходили открићу пеницилина, ученици су били пред изазовом да напишу новински чланак или литерарни текст. Резултат свих активност била су веома креативна решења, а у доброј атмосфери родиле су се и неке нове идеје за наредне пројекте.