ЗА ЧИСТОТУ ЈЕЗИКА

ДешавањаComments Off on ЗА ЧИСТОТУ ЈЕЗИКА

Мaшинска техничка школа „14.октобар“ из Краљева  представила је изложбу карикатура аутора Бојана Јокановића, чији је циљ да промовише писменост  и да развија језичку културу. Група ученика 7. и 8. разреда матичне школе, као и издвојеног одељења са Берановца, у пратњи наставница српског језика, Слађане Ђорић и Бојане Кошанин, посетила је ову изложбу. Прегршт језичких недоумица, са којима се сусрећу  у свакодневној комуникацији, привукла је ученичку пажњу. Изложба, на којој су правописне грешке представљене на изузетно креативан начин, подстакла је ученике на размишљање о значају матерњег језика. Не само да су на изложби прикупили неке нове информације које се тичу српског језика, већ су били и мотивисани за даље истраживање, и  на тај начин подржали  ову  изложбу која носи назив: „ЗА ЧИСТОТУ ЈЕЗИКА.“