Радионица „НАУЧИТЕ ДА УЧИТЕ“

ДешавањаComments Off on Радионица „НАУЧИТЕ ДА УЧИТЕ“

Полазак у пети разред је још један велики корак за Вашег малишана. Ђаци петаци се суочавају са бројним новинама: уводи се предметна настава, нови предмети, а градиво је озбиљније и обимније. Ђаци се у овом периоду упознају са новим наставницима, који имају своје методе рада и своја очекивања и захтеве, а који се могу разликовати од онога на шта је дете навикло у раду са учитељем.

Због свих наведених промена у овом периоду је неопходна подршка, разумевање и надзор одраслих, пре свега родитеља/старатеља и просветних радника.

Важно  је да ђак петак познаје технике успешног учења.

Како бисмо помогли нашим петацима да се изборе са свим новинама и градивом које је обимније реализована је радионица „ НАУЧИТЕ ДА УЧИТЕ“. Циљ ове радионице је био да се ученици упознају са техникама успешног учења. Радионица је реализована 19.10.2018. у „паметној учионици“ наше школе уз помоћ дигиталних садржаја. Учесници радионице су били петаци наше школе, а реализатор Јелена Стефановић, библиотекар наше школе .

Методе и технике успешног учења су презентоване ученицима и детаљно анализиране. Услед недостатка пажње и мањка интересовања за поједине области, посебну пажњу смо посветили техникама учења градива које ученике не интересује.

За ефикасно учење је потребно:

• да имате радне навике;
  • да направите план учења;
  • да научите како да учиш;
  • где ћете учити;
  • да знате како да се изборите са градивом које вас не интересује.

Корисно је да:

• прво учите градиво које је теже док сте још одморни, а затим прелазите на лакше градиво;
  • сродне наставне предмете не учити један за другим.

ЗАПАМТИ:  Добра организација је увек пола посла!

Ученици су савладали технике успешног учења, а надамо се  да ће их и успешно  применити у свом даљем школовању.