Такмичење из роботике у Истраживачкој станици Петница

ДешавањаComments Off on Такмичење из роботике у Истраживачкој станици Петница

У Истраживачкој станици Петница од 20. до 23. октобра 2017. године одржано је такмичење из роботике. На такмичењу ученици су употребили едукативни сет робота који је донирало Министарство на презентацијама ИТ каравана.

У ”Викенду роботике” учествовали су ученици основних школа из Новог Пазара, Пирота, Ниша, Зајечара, Краљева, Чачка, Ваљева, Крагујевца, Суботице, Новог Сада, Сомбора, за које су од априла до јуна биле приређене презентације о безбедном коришћењу нових технологија и радионице роботике, у оквиру кампање ИТ караван 02 Министарства трговине, туризма и телекомуникација.

Током четири дана програма, за основце су приређене радионице из програмирања робота, Mајнкрафт радионице, упознавање са Петницом, забавни садржаји као што су ИТ игре без границе, филмске пројекције.

Сви учесници добили су награде од Министарства трговине, туризма и телекомуникација и компаније ”Мајкрософт”.