У СУСРЕТ ПРАЗНИЦИМА

ДешавањаComments Off on У СУСРЕТ ПРАЗНИЦИМА

Традиционално, пред велики хришћански празник, ученици наше школе припреме рукотворине за Васкршњи базар.

На часовима редовне наставе и ваннаставних активности, уз помоћ  запослених, али и несебичну помоћ родитеља и старатеља, направљене су многе декорације, као и офрабана јаја различитим техникама и бојама. Поред декорација и јаја, било је и доста слаткиша и колача – дело вредних мама.

Због лоших временских услова, базар је организован у фискултурној сали, али то није  покварило добро расположење. Хол школе на Берановцу био је препун ученика и њихових радова, а ђаци у Каменици су у складу с бројем ученика приредили изложбу.

У холу школе организована је поставка дечјих радова, у којој су учествовали и ученици петог разреда са својим наставником ликовне културе Миладином Отовићем.

Током недеље, низом активности којима се приказала и култура других народа и вера, певањем  празничних песама подсетили смо се и значаја Првог маја-празника рада.

Међународни празник рада обележава се у целом свету као дан сећања на протесте за остваривање права радника.

Последња недеља априла и прва недеља маја су у знаку ова два празника.