Aмбијентална настава

ДешавањаComments Off on Aмбијентална настава

Захваљујући близини  река, ученици наше школе врло често своје часове могу да одрже на ушћу Рибнице у Ибар.

Ученици 4/1, 4/2 и 4/3 матичне школе су у петак били на ушћу. Час српског језика, говорна вежба о окобарским бојама, природа и друшво сливови и реке су  реализовани управо  кроз практичну примену. Близина храма нас је подсетила на православље и културу нашег народа.

”Кућа сећања” на самој обали Ибра саграђена је у традиционалном стилу, са етно мотивима. Испред куће је табла са подсећањем на хумана дела Миломира Главчића, великог дародавца из далеке Канаде. Ученици су, слушајући речи његовог рођака, који овај простор уређује, сазнали  о хуманости, љубави према  родном крају.

Свеж ваздух, лепота реке, игра боја у јесењем дану учинила су ове часове врло лепим и креативним.