Дани Коларова

ДешавањаComments Off on Дани Коларова

У понедељек, 24. децембра 2018. године у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ одржан је програм посвећен Игору Коларову и његовом стваралаштву, првенствено роману „Аги и Ема“ који ученици петог разреда први пут изучавају у оквиру школске лектире. Организатор програма је Ана Милуновић, наставница српског језика и књижевности у Основној школи „Светозар Марковић“, а у програм су били укључени и ученици петог разреда наше школе под вођством наставнице Сандре Рудњанин. Поред међушколског повезивања, циљ пројекта је био и вршњачка едукација и укључивање локалне заједнице. Ученици шестог разреда су били вршњачки едукатори, а гости координатори: новинар Радмила Весковић, књижевни критичар Ана Гвозденовић, наставник ликовне културе Кристина Трујић и у улози филмског критичара, наставник италијанског језика  Немања Миљковић. После занимљивог концепта сајамског излагања и интерактивних радионица, уследила је панел дискусија о вршњачком насиљу, коју су водили чланови Тима Образовање за права детета.

На крају вечери гост је био и писац и песник Дејан Алексић који је присутнима говорио о свом познанству са Коларовим и тако нам приближио лик и дело књижевника који је прерано отишао, али нам је оставио значајна дела  дечје књижевности.

Пројекат је реализован у сарадњи са Народном библиотеком „Стефан Првовенчани“.

Галерија фотографија: