Дан ослобођења града Краљева у Другом светском рату

ДешавањаComments Off on Дан ослобођења града Краљева у Другом светском рату

Полагањем венаца и одавањем поште борцима палим за ослобођење Краљева 1944. године крај Споменика ослободиоцима у парку Пљакин шанац обележен је Дан ослобођења града Краљева у Другом светском рату коме су присуствовали и ученици ОШ “Вук Караџић“. Тој свечаности допринели су и награђени на традиционалном литерарном конкурсу Завичајног друштва и Друштва за српски језик и књижевност под називом „14. октобар – Дан сећања“ као и ученици Музичке школе „Стеван Мокрањац“.

Наши ученици су том приликом могли да чују да је поред битака за ослобођење Београда, борбе у Краљеву биле најтеже, најдуже и од највећег значаја за ослобођење Србије у Другом светском рату, а да је наш задатак као потомака палих бораца да не дозволимо забораву да прекрије историју.