ДАН ШКОЛЕ – 89 година постојања

ДешавањаComments Off on ДАН ШКОЛЕ – 89 година постојања

ЗНАЊЕ СУ ЛЕСТВИЦЕ КОЈЕ ВОДЕ КА НЕБЕСИМА

Као и сваке године, тако и ове, посебан акценат у новембру био је на прослави Дана школе. Водећи се заинтересованошћу ученика да сваке године све више и у већем броју учествују у организацији, наставници су осмислили активности. Овога пута идеја наставнице српског језика, Јасмине Стоисављевић и наставника верске науке, Михајла Живковића и Марка Јоргића, била је пустоловина у прошлост. Наиме, идеја коју су замислили и веома успешно остварили била је да наставницима, ученицима, родитељима и осталом гостима прикажу на који начин су живели и радили највећи умови које је наша земља изнедрила. На сцени у Краљевачком позоришту 8. новембра сви пристутни имали су прилике да виде на који начин су променили свет, као су међусобно разговарали Никола Тесла и Пупин, чији пријатељ је био Марк Твен, затим како звучи чувена народна песма „Хасанагиница“ на немачком језику… Наравно, ни ове године нису изостали ученици који су учестовали у хору. Посебну пажњу привукло је премијерно приказивање филма који промовише нашу школу.

Као и сваке године, директорка школе Биљана Баролавац уручила је награде наставницима и ученицима који су имали успеха у претходној школској години.