Дан школе

ДешавањаComments Off on Дан школе

У четвртак, 07.11.2019. године Основна школа „Вук Караџић” свечано је, у препуној сали Краљевачког позоришта, прославила јубилеј, 90 година постојања под слоганом „Од малог корака, па скоро до века”.

Свечана академија почела је химном државе „Боже правде” у извођењу школског хора,  након чега се присутним гостима обратила директорка школе, госпођа Биљана Барловац. У поздравном говору поносно је истакла да смо кроз све ове године корачали малим, али одлучним корацима, градили мале, али сигурне темеље на којима смо изградили једну модерну, савремену школу. Захвалила се онима који су дали допринос у успешном раду наше школе, појединцима, удружењима, установама; најбољим ученицима, колегама, пензионерима, родитељима.

Након обраћања директорке, свечана академија је настављена програмом наших ђака у режији наставника разредне наставе, српског језика, страних језика, музичке културе, физичког васпитања, верске наставе. Ђаци су показали свој таленат, знање и креативност. Приказан је и промо филм наше школе.

Салом се проломио аплауз и задовољавајући осмех на лицима гледалаца током извођења програма. Речима захвалности водитеља програма, завршена је свечана академија у нади да ћемо раме уз раме корачати ка неким новим вековима и неким вишим циљевима.

Ивана Кекерић