Деца песници – песници за децу

ДешавањаComments Off on Деца песници – песници за децу

У оквиру обележавања Дечје недеље, Народна библиотека ”Стефан Првовенчани” је организовала програм ”Деца песници-песници за децу” у коме су награђени најуспешнији млади песници, ученици основних школа. По речима директора библиотеке Милоја Радовића, жири је имао тежак задатак-да одабере осам најбољих радова међу многобројним који су пристигли на литерарни конкурс. Један од најбољих је и награђени рад наше ученице осмог разреда, Миљане Павловић-песма Мој град.

У програму је учествовао хор Звездице којим руководи Лидија Спаски, као и два дечја писца, Славка Петковић Грујичић и Драган Грбовић Гале. Они су казивали своје песме и приче, а на радост многобројне публике, Славка је изненадила присутне наградним квизом у одгонетању загонетки. Веома успешна у том такмичењу је била Катарина Рудњанин, ученица III/1, која је на поклон добила  роман ове наше књижевнице.

Ово је само још једно у низу признања и награда које су добили наши ученици за своје литерарне радове.