„ДОСИТЕЈВИ ДАНИ“

ДешавањаComments Off on „ДОСИТЕЈВИ ДАНИ“

Дана 16.04.2024. у издвојеном одељењу на Берановцу, за време првог часа одржана је тематска настава у знак сећања на Доситеја Обрадовића, под називом „Доситејеви дани“. Циљ ове активности био је да ученике упозна са Доситејевим животом и значајем његовог дела…

У овој активности учествовали су ученици 8/4, 8/5 и 7/5 одељења са својим наставницама српског језика и књижевности, Јасмином Карајовић, Миленом Глишовић и Бојаном Кошанин, као и наставницом информатике и рачунарства, Славицом Чоловић.

Ученици 7.разреда су путем видео презентације представили филм о животу и делу Доситеја Обрадовића. Након тога су кратким квиз питањима проверили усвојено знање присутних ученика о овом великом српском просветитељу. Ученица 8. разреда је рецитовала песму „Востани Сербио“, а затим су сви заједно учествовали у прављењу паноа користећи мудре мисли и изреке Доситеја Обрадовића. Пано је, такође, украсио портрет Доситеја Обрадовића, нацртан од стране ученице Теодоре Максимовић, 8/3.