МЕДИЈАЦИЈА  У НАШОЈ ШКОЛИ

ДешавањаComments Off on МЕДИЈАЦИЈА  У НАШОЈ ШКОЛИ

Почетак школске године у нашој школи почео је радно и одговорно. Водећи рачуна о свим мерама и препорукама везаним за епидемију услед корона вируса, наши ученици и наставници су започели рад на пројекту на тему медијације.

Како смо у пројекту од јуна месеца, тако смо на почетку школске године почели са реализацијом радионица на тему алтернативног решавања сукоба. У одељењима 4/1 и 5/2, ученици су кроз примере конфликата које су реално и имали у својим одељењима, путем медијације конструктивно решавали сукобе. Групним обликом рада и драмским приказом ситуација уз помоћ  наставница Анђелке Драгојловић, Љубе Радете, Љиљане Ракић и Весне Ристовић, ученици су учили како се мирним путем и дијалогом  решава конфликтна ситуација.

Пројекат обухвата осам школа из осам  градова Србије, а носилац је Удружење грађана ,,Свет речи“ из Велике Плане и Гимназија Велика Плана.

Галерија фотографија: