Међународни дан књиге за децу

ДешавањаComments Off on Међународни дан књиге за децу

Међународни дан дечије књиге установљен је  пре више од пола века.Обележава се 2.априла на дан рођења Ханса Кристијана Андересена ,данског књижевника  и прослављеног писца за децу.

Да књига не познаје границе и препреке,да шири љубав и пријатељства ,сви љубитељидобре писане речи знају.

У време светске  здравствене кризе,када нас епидемија држи у кући,књига је одличан начин  да се проведе квалитетно време.

А први зраци сунца,буђење природе и књига могу бити добитна комбинација.

Ученици 3/1  ОШ,,Вук  Караџић“ су одлучили да Дан књиге проведу поред наших дивних река-с књигом у руци.

Рецитовали су стихове о реци,школи,селу,природи.

У школском дворишту им се придружило и неколико другова и другарица из првог и другог разреда,тако да смо у свет бајке и књиге запловили другарски.

Уз поштовање свих мера прописаних услед  епидемје,нашли смо начина да се дружимо,радујемо,читамо поред реке.Доказали смо да волимо писану реч,своју реку,своју школу,свој завичај.Не можеш да заволиш туђе док прво не научиш да волиш и чуваш своје-природу,књигу,школу ,породицу,људе…