Међународни Дан смањења ризика од катастрофа

ДешавањаComments Off on Међународни Дан смањења ризика од катастрофа

Поводом Међународног Дана смањења ризика од катастрофа,13. октобра 2021. године, у нашој школи је изведена вежба евакуације у случају земљотреса у сарадњи са Одељењем за послове цивилне заштите Града Краљева.Циљ ове активности је да се ученици едукују и упознају са основним процедурама у случају земљотреса. Пролажењем кроз симулирану ситуацију земљотреса, практичном применом мера евакуације,ученици су искуствено усвојили знања и вештине потребне за реаговање у овој кризној ситуацији.Упознавање ученика са могућим ризицима приликом катастрофе и сценаријима, односно реаговањем у реалној ситуацији, допринећевећој безбедности ученика у ситуацији природне катастрофе.