НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

ДешавањаComments Off on НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Друштво школских библиотекара Србије поводом Националног дана књиге, 28. фебруара организовало је акцију „Читајмо гласно“. Циљ ове акције јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, као и промоција рада и сарадња школских библиотекара.
Библиотекари наше школе укључили су се у ову акцију и са децом свих узраста читали песме наглас под слоганом „Књига је сан који можеш да држиш у руци“. Ученици нижих разреда читали су песму „Знатижеља“ Дејана Алексића, а ученици виших разреда песму „Стрепња“ Десанке Максимовић . Читање је организовано у школском дворишту, као и у школској библиотеци.