НАШЕ УЧЕНИЦЕ НАЈБОЉЕ НА КОНКУРСУ КРАЉЕВАЧКЕ БИБЛИОТЕКЕ

ДешавањаComments Off on НАШЕ УЧЕНИЦЕ НАЈБОЉЕ НА КОНКУРСУ КРАЉЕВАЧКЕ БИБЛИОТЕКЕ

Народна библиотека „Стефан Првовенчани“ расписала је у јануару конкурс поводом Савиндана. Позиву се одазвало око сто основаца из целе Србије. Међу радовима који су били инспирисани именом и делом нашег великог светитеља, биле су и песме и приче наших ученика.

Жири у саставу Милоје Радовић, писац за децу (председник жирија), Ивана Хренко, професор српског језика и књижевности, Ивана Ђикић, професор разредне наставе и Марија Симовић, дечји библиотекар, донео је одлуку да прво место у категорији деце старијег основно школског узраста равноправно поделе Наташа Воштић и Љубица Трбољевац, ученице осмог разреда наше школе (ментор – Сандра Рудњанин). Како због тренутне епидемијске ситуације у земљи није био организован програм поводом доделе награда, Наташа, Љубица и њихова наставица српског језика снимиле су кратак прилог у коме су се победнице конкурса представиле и казивале одломке из својих радова. Прилог ће бити део пројекта који са свим награђенима припрема НБ „Стефан Првовенчани“.

Сандра Рудњанин, професор српског језика и књижевности