„Обнова планете Земље”

ДешавањаComments Off on „Обнова планете Земље”

Сада већ давне 1970. године, амерички еколошки активиста Гејлорд Нелсон одлучио је да нагласи колико је планета Земља битна и да је наша дужност да се бринемо о њој, али и да је чувамо. Овог човека покренуо је догађај великог изливања нафте у Санта Барбари у Kалифорнији. Он је тада преузео одговорност и фокусирао се на едукацију јавности о еколошким проблемима. Неочекивано велику подршку је добио поменуте 1970. године, када је широм државе на улице изашло 20 милиона људи. Тада је први пут обележен овај дан, а у будућности 22. април представља још један дан када се подиже свест о климатским променe.

Будући да пандемија новог коронавируса и даље траје, овогодишњи Дан планете Земље биће обележен организовањем онлајн конкурсима.

Тема ове године је „Обнова планете Земље”. Ова тема је веома слична теми која је била 2020. године, када је фокус био на климатским променамa. Наша школа је дала допринос на  20.конкурсу Дан планте земље.Млађи основци су се одазвали великим бројем ликовних радова .