Пета регионална конференција асоцијације школских директора: ШКОЛСКИ ЛИДЕРИ

ДешавањаComments Off on Пета регионална конференција асоцијације школских директора: ШКОЛСКИ ЛИДЕРИ

У периоду од 28. 10. до 30. 10. 2019. године у Скопљу, организована је и реализована Пета регионална конференција асоцијације школских директора: ШКОЛСКИ ЛИДЕРИ. Након отварања Конференције, присутнима се обратио премијер Републике Северне Македоније, господин Зоран Заев. Потом је уследило обраћање заменика министра за просвету и науке Републике Северне Македоније, градоначелника града Скопља, као и председнице  Европске Асоцијације директора, госпође Барбаре Новинец.

Пленарно предавање првог дана Конференције одржали су Елизабета Наумовска, заменик министра за просвету и науке и проф.др Константин Петковски, редовни универзитетски професор, на тему: „Изазови лидерства и пут до квалитетне школе“.

Други дан Конференције обележило је пет радионица, чији су аутори из Црне Горе, Србије, Словеније, Хрватске и земље домаћина, а потом и посета гимназији, средњој стручној школи, основној школи и вртићу.

Последњег дана Конференције одржано је пленарно предавање на тему: „Образовни систем у Македонији“.

Сви учесници добили су Сертификат о учешћу на Конференцији.