ПОЖЕЛИ ЖЕЉУ

ДешавањаComments Off on ПОЖЕЛИ ЖЕЉУ

„Пожели жељу“ је  драмски комад који су 14. јануара 2020. године извели ученици одељења III/2 ОШ „Вук Караџић“ у Краљеву и тако обележили почетак Нове године по јулијнском календару, у народу познату као српска Нова година.

У фискултурној сали матичне школе, многобројна публика – коју су чинили ученици, родитељи, пријатељи и сви љубитељи дечје глуме, је имала прилику да ужива у Новогодишњој позоришној представи и талентима младих глумаца. Сазнало се са којим проблемима су се сусрели патуљци, Деда Мраз и краљица Зима уочи Нове године и како су их решили, зашто је важна бајка, ко је ненаспаван, а ко је пожелео каду …

Драмски текст је написала Данијела Грујић, учитељица поменутог одељења, а у самој режији су учествовали и ученици-глумци.

Школа има за циљ да код својих ученика од најранијег узраста негује таленат и подстиче развој креативности. Доказ томе су бројне активности ученика, како у оквиру школе тако и у оквиру града у којима ученици радо учествују и показују свој таленат.