Посета ученика осмог разреда текстилној компанији „EUROTAY DOO“

ДешавањаComments Off on Посета ученика осмог разреда текстилној компанији „EUROTAY DOO“

Ученици осмог разреда су у пратњи директорке школе, Биљане Барловац и запосених у школи посетили текстилну компанију „EUROTAY DOO“.

У оквиру професионалног развоја и каријерног вођења ученицима је представљено занимање модни кројач, као и занимања која су неопходна да би једна компанија успешно обављала своју делатност. Презентован им је настанак, развој и употреба тексас (џинс) материјала у модној индустрији, као и настанак и развој компаније која сада послује на више континената. Ученици су имали прилику да посматрају производњуи кроз реални сусрет са стручњацима се упознају са начином израде одеће од тексас материјала.

Директор компаније је представио различите области рада у компанији и различите могућности запослења које постоје у овој области индустрије.