ПРВО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ У ПЕВАЊУ ТРАДИЦИОНАЛНЕ ПЕСМЕ

ДешавањаComments Off on ПРВО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ У ПЕВАЊУ ТРАДИЦИОНАЛНЕ ПЕСМЕ

Крајем априла, поштујући Календар смотри и такмичења ученика осовних и средњих школа Министарства просвете, одржано је 6.  републичко  такмичење   у   певању  традиционалне      песме. На овом такмичењу учествовала је Слађа Стошић, ученица 4. разреда  наше школе са песмом ”Тера Ленка” и освојила 1. место у првој категорији са освојених 99 бодова од могућих 100. Још једном смо показали да је рад учитеља у откривању талената ученика и њихово развијање веома важно. Ове године због вируса Ковид 19 и прописаних мера безбедности, такмичење се одржало онлајн. Због тога је било неопходно послати снимак песме ученице уз пријаву за такмичење. Тимским радом учитељице Љубе Радете која је спремала Слађу за такмичење и вероучитеља Марка Јоргића који је ученицу снимио како пева показали смо колективни дух у нашој шоли. Комисију на овом тамичењу чинила су значајна имена на пољу музике који су високо рангирајући Слађу Стошић показали да у будућем  времену можемо очекивати још награда од ове ученице.