Предавање и радионица на тему “Превенција трговине људима”

ДешавањаComments Off on Предавање и радионица на тему “Превенција трговине људима”

Волонтери Црвеног крста Краљево у сарадњи са наставницом Љиљаном Ракић  одржали  су предавање и радионицу на тему “Превенција трговине људима”. Богдан Јашовић, Емилија Рафаиловић и Анастасија Павловић су 4. априла 2023. године у Матичној школи, а Матеја Ракијашић и Марта Пендић  6. априла 2023. године у издвојеном одељењу на Берановцу  присутне ученике упознали са методама трговине људима. Посебан  нагласак дат је  на  превенцију трговине децом. Циљна група обухваћена овим предавањима били су ученици од 5. до 8. разреда. Заинтересованост ученика, али и знање које су показали било је на завидном нивоу.