Презентација Музичке школе “Стеван Мокрањац”

ДешавањаComments Off on Презентација Музичке школе “Стеван Мокрањац”

Дана 24. 4. 2024. године нашу школу су посетили представници Музичке школе “Стеван Мокрањац”. Презентација је реализована у матичној школи и у издвојеном одељењу Берановац. Ученици су слушали звуке инструмената: хармонике и виолончела и размењивали утиске и знања о датим инструментима. Такође су имали прилике да упоређују начине добијања тона на различитим инструментима. Певали су рођенданску песму уз музику и слушали музику из филмова. За крај су ученици одиграли коло уз звуке хармонике. Утисак је да су деца била расположена и да су са великом пажњом испратила посету професора и ученика из музичке школе.