ПРОЈЕKАТ “МРЕЖА МЛАДИХ СРБИЈЕ ПРОТИВ KОРУПЦИЈЕ” У  НАШОЈ ШКОЛИ

ДешавањаComments Off on ПРОЈЕKАТ “МРЕЖА МЛАДИХ СРБИЈЕ ПРОТИВ KОРУПЦИЈЕ” У  НАШОЈ ШКОЛИ

У  ОШ ,,Вук Караџић“у Краљеву ученици вршњачког тима, али и великог број ученика осмог разреда, уз подршку својих разредних старешина и координатора пројекта, учитељице Весне Ристовић, одржао је радионице на тему корупције.

Радионице подстичу ученике на развијање критичког односа према друштвеним променама, негативности корупције и поткупљивања и развијања хуманијег и солодарнијег друштва.

У плану је реализација укупно десет радионица,јавног иступања и акција ван школске средине. Укључени су и родитељи кроз Клуб родитеља и наставника наше школе.

У пројекту учествује 20 школа из Србије,а из Краљева је укључена наша школа.

Америчка амбасада у сарадњи са УГ ,,Свет речи“ из Велике Плане  подржава овај пројекат, који траје до априла 2020.године.