Радионицa 3Д СВЕТ

ДешавањаComments Off on Радионицa 3Д СВЕТ

Данас су  у нашој школи Ивана Хренко и Марија Симовић, библиотекарке Народне библиотеке „Стефан Првовенчани”одржале радионицу 3Д СВЕТ за ученике I/1 и  I/2.

Радионица 3Д СВЕТ, намењена је деци предшколског и основношколског узраста. Циљ ове радионице је да скрене пажњу деце на позитивне аспекте технологије, не само у стицању знања на мање формалан начин, већ и приликом забављања и играња. Оваквим садржајима упућујемо их на могућности коришћења различитих квалитетних образовних ресурса и бесплатних апликација које интернет нуди. У овој радионици користили смо Quiver апликацију која спаја игру са задивљујућом 3Д графиком и дигиталном технологијом, производећи образовни садржај који подржава учење на интересантан и подстицајан начин. Деца би прво обојила за њих припремљене садржаје, да би скенирањем кроз ову апликацију садржаји које су обојили добили 3Д облик. Пред њима би се одвијала ерупција вулкана, преображај лептира или би ималa прилику да виде тродимензионални приказ Земље у свемиру.