РАДОСНО У ДЕЧИЈУ НЕДЕЉУ

ДешавањаComments Off on РАДОСНО У ДЕЧИЈУ НЕДЕЉУ

Дечија недеља се традиционално обележава сваке године прве недеље октобра.

То је национална манифестација и представља успешан модел сарадње државе, различитих цивилних и струковних организација, повезивања свих важних актера у заштити дечијих права. Сваке године реализује се у циљу побољшања положаја детета у Србији.

Конвенција о правима детета (енгл. Convention on the Rights of the Child) је уговор о људским правима којим су утврђена грађанска, политичка, економска, социјална, здравствена и културна права дјеце. Конвенција под појмом дете дефинише свако људско биће млађе од осамнаест година, осим ако домаћим законодавством другачије дефинише годину стицања пунолетства.[2]

Поштовање права детета прати се од стране Комитета за дечија права при Уједињеним нацијама састављеног од чланова из различитих делова света.

Током данашњег дана ученици наше школе  су се током наставе,часова ОС,грађанског васпитања подсетили права која знају и говорили о свом виђењу истих. Тако су отворили још једну Дечији недељу  у Рибници, на Берановцу и у Каменици.