РАСАДНИК  ЛЕПОТЕ И ЗЕЛЕНИЛА

ДешавањаComments Off on РАСАДНИК  ЛЕПОТЕ И ЗЕЛЕНИЛА

У оквиру еколошке секције, ученици другог разреда ОШ ,,Вук Караџић“ из Краљева, посетили су  расадник у непоседној близини школе, током прве половине октобра. .

Ограђен високим боровима, између вртића и школе, делује помало усамљено, али довољно близу да се  посети и упозна биљни свет у њему. Расадник је својина Србија шума  и поседује прoстор од  преко хектара, где се налазе различите врсте четинарског и листопадног расада.

Прва питања ученика показала су да су заинтересовани за час у амбијенту. Појам расадник био им је непознат. У току обиласка леја првенствено се водило рачуна о реду и дисциплини, без гужве и гажења зелених површина.Сазнали су за појам леја, расад, расадник. Веома важно је да је свакој биљци исписан и  њен  латински назив.

За пролеће је договорено да са ученицима засадимо дрвеће у еколошком центру и школском дворишту.