Сарадња професора Славковића и ОШ “Вук Караџић”

ДешавањаComments Off on Сарадња професора Славковића и ОШ “Вук Караџић”

МЕТОДИКА НАСТАВЕ ЕКОЛОГИЈЕ И ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Мр Живко Славковић, проф. биологије

24282122_1477720442315278_1001652223_nНекадашњи ђак наше школе, а потом угледни професор, фитотерапеут, еколог недавно је  издао нову књигу – Методика наставе екологије и заштите животне средине  у предшколским установама и основним школама.

Своја искуства у раду са децом млађег школског узрастаје пренео кроз методске јединице намењене учитељима у раду са децом трећег и четвртог разреда. Ученици четвртог и старијих разреда ОШ “Вук Караџић” из Краљева су често гости проф. Славковићу. Богато искуство везано за биљке, њихову благотворност и лековитост радо говори ученицима. У својим учионицама, ученици гаје украсне и лековите биљке и примењују стечена знања управо од професора.

Као стручни консултанти ове књиге појављују се учитељице Весна Ристовић, Данијела Гаровић и Мила Луковић, као и наставник биологије Цонка Станков, као професоров најбољи сарадник.