Са “Србијом у Великом рату” кроз Дигиталну експедицију

ДешавањаComments Off on Са “Србијом у Великом рату” кроз Дигиталну експедицију

Жеља за знањем, ентузијазам и ревност у раду, стваралаштво као завршни циљ озбиљног приступа задацима одлика су многих ученика наше школе. Ученици седмог разреда Наташа Воштић, Катарина Рудњанин, Пеђа Радосављевић и Андрија Долашевић учествовали су, као наратори, у стварању филма „Србија у Великом рату“. Филмом су, у уводном делу, обухваћени главни историјски процеси развоја Србије током 19. и почетком 20. века, а приказана је и позиција Србије у Европи заоштрених односа и сукобљених интереса великих сила почетком 20. века. Тежиште филма је на најважнијим историјским догађајима који су се десили током рата, а који су далекосежним последицама утиснути у свест српског народа. Фил је део пројекта Дигитална експедиција и одличан је ресурс у настави више предмета који се својим садржајима дотичу историје и културе српског народа.