СВЕТОСАВСКИ ДАНИ 2020.

ДешавањаComments Off on СВЕТОСАВСКИ ДАНИ 2020.

Овогодишњи „Светосавски дани“ шеста су велика манифестација у самосталној организацији Друштва за српски језик и књижевност Краљево. Овог јануара инспирација за тему био је важан  јубилеј српске културе и државности – 800 година од писања „Законоправила“ Светога Саве и 800 годинa самосталности наше цркве.

У оквиру ове минифестације Друштво је расписало литерарни конкурс на тему „Срце ваше нека чува речи моје“. Међу награђенима  је и ученица наше школе Љубица Трбољевац (VI3). Она је освојила другу награду за свој литерарни рад.

Такмичење је одржано у суботу, 25. јануара 2020. године у амфитеатру ОШ „IV краљевачки батаљон“. Пошто је било пријављено 8 тимова, пре главног дела одржано је полуфинале. Наш тим који су чиниле ученице шестог разреда Наташа Воштић, Катарина Рудњанин и Љубица Трбољевац, пласирао се у финале и освојио 4. место. Ученици су се такмичили у две области: језичка култура (заврши причу/легенду и читање и тумачење текста) и квиз знања.

Сви ученици су награђени пригодним поклонима: књигама, шољама са логом Друштва и дипломама.