Трибина „Превенција злоупотреба дрога у школама“

ДешавањаComments Off on Трибина „Превенција злоупотреба дрога у школама“

У оквиру спровођења Програма превенције дрога у школама а у складу са иницијативом Министарства здравља и договора са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, 15. маја у 13.15 одржана је трибина за ученике 7. и 8. разреда наше матичне школе. Трибини је присуствовало 76 ученика, њихове одељењске старешине, психолог школе Данијела Милетић Миладиновић и психолог приправник Марија Богдановић. Предавачи су били Драгана Тендјера Милићевић, специјлиста социјалне медицине, Ивана Савићевић, виши санитарни инспектор и Иван Милашиновић, инспектор за борбу против дрога криминалистичке полиције у Краљеву.

Ученици су кроз радионицу упознати са мерама превенције злоупотребе дрога, последицама проузрокованим злоупотребом истих и чињеницом да као млађи малолетници спадају у посебну категорију починилаца кривичних дела те да имају одређену одговорност према себи и другима.