Четврта конференција ђачких парламената Србије

ДешавањаComments Off on Четврта конференција ђачких парламената Србије

У петак, 19.10.2018. године у ОШ „Јован Цвијић” у Смедереву, координатори и представници Ученичког парламента наше школе присуствовали су 4. конференцији ђачких парламената централне Србије.

Тема овогодишње конференције била је „Култура комуникације и толеранције у медијима код ученика са освртом на мањинске групе”. На почетку представницима парламената обратила се директорка школе домаћина, спровела их кроз школу, а затим рад конференције настављен је у Музеју у Смедереву.

У оквиру конференције одржана је радионица „Како се одбранити од негативног утицаја ријалити програма”. Ученици су размењивали мишљења о ријалити програму. Након радионице, ученици су представили рад парламента. Нашу школу и рад парламента  представили су Јелена Лекић, Тијана Живаљевић и Матија Величковић, приказан је и промотиван филм о нашој школи.

Након радионице, представљање школа и лепог дружења уследило је туристичко разгледање туристичко културних знаменитости Смедерева.