ЧИТАЛИЋИ – 2017/2018

ДешавањаComments Off on ЧИТАЛИЋИ – 2017/2018

У уторак, 7.11.2017. наша школа, као регионални координатор Читалића,у сарадњи са библиотеком ,,Стефан Првовенчани“, организовала је догађаје у оквиру Вукове недеље.

Од 17 часова, у  градској библиотеци организована је изложба радова ученика и наставника  поводом  Вукове недеље, a у оквиру пројекта Читалићи. У препуној  сали, краћим програмом су се представили  ученици школа учесница Читалића – Витковац, Врба и Конарево,као и школа домаћин.

Посебну пажњу привукли су предшколци из вртића ,,Бамби“, ,,Шврћа“ и ,,Звездани гај“, како својим наступом,тако и као нови чланови породице Читалића.

23423829_10209608581000918_2013880912_o

Исте вечери, од 18 часова, организована је трибина ,,Читалићи на Вуковом путу“,намењена запосленима у школама и библиотекама. Учесници трибине, уједно и аутори пројекта Читалићи били су др Жељко Младеновић, психолог, Војкан Поповић, директор библиотеке ,,Вук Караџић“ из Алексинца и Маја Радоман Цветићанин, директорка Културног центра Алексинац.

Водитељи оба програма били су Милоје Радовић, библиотекар у градској библиотеци и Весна Ристовић, учитељица  и координаторка пројекта за Краљево.

Погледајте богату галерију фотографија кликом на следећи линк: