Ћирилизација

ДешавањаComments Off on Ћирилизација

У среду, 12. децембра 2018. године у просторијама Дома војске одржан је програм под називом „Ћирилизација“ који има за тему очување ћирилице и наше традиције. Многобројној публици представила се и наша школа промотивним филмом и  програмом колажног типа које су извеле ученице петог разреда. Песници Милоје Радовић, Радослав Премовић, Снежана Тодоровић и Биљана Миљковић казивали су своје стихове о језику и нашем писму, а за музички део програма су били задужени ученици Музичке школе „Стеван Мокрањац“, секције фрулаши и гуслари.

На краје вечери, домаћини су наградили књигама најбоље ликовне и литерарне радове истичући да је ово само први у низу догађаја који слави ћирилицу. Тара Ракоњац V2 и Ива Божанић VII6 награђене су за стихове и есеј о језику, а Огњен Ивановић VI1 и Миона Стојановић VIII3 за најкреативније решење илустрације ћириличних слова.

Сви радови ће бити изложени на паноима у атријуму Дома војске, а изложба је отворена до краја године.

Организатори ове манифестације су Удружење ,,БЕНЕМ”, Удружење ,, Класична традиција”, Удружење гуслара Жича и књижара ,,Прозор”.