Oбележен Дан библиотекара у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“

ДешавањаComments Off on Oбележен Дан библиотекара у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“

Народна библиотека „Стефан Првовенчани” Краљево, поводом Дана библиотекара Србије, који се обележава 14. децембра, организовала је пригодан програм којим је заокружила дешавања у оквиру јубилеја – 150 година Библиотеке у Краљеву. Кaко је истакао директор Народне библиотеке Миша Милосављевић, то је заправо дан када у установи желе да рекапитулирају све што је урађено током протекле године, да захвале корисницима, најбољим библиотекарима, да уруче награде најактивнијим корисницима, најмлађем и најстаријем кориснику, омогуће бесплатно учлањење за суграђане. За разлику од ранијих година, овог пута су уручене и јубиларне награде.

Гости библиотеке тог дана били су градоначелник града Краљева, представници градске управе, представници цркве, награђени појединци заслужни за рад и успех библиотеке, библиотекари и наравно корисници библиотеке. Директорка наше школе Биљана Барловац је такође присуствовала овом свечаном скупу, заједно са библиотекаром школске библиотеке Јеленом Стефановић и учитељицом Весном Ристовић, дугогодишњом сарадницом библиотеке „Стефан Првовенчани“.