OШ ”Вук Караџић” – пример добре праксе

ДешавањаComments Off on OШ ”Вук Караџић” – пример добре праксе

Основна школа ”Вук Караџић”  је и ове године имала прилику да се представи као школа за пример са добром праксом на конкурсу “Унапређивање наставне праксе кроз размену професионалних искустава” који расписује Савез учитеља Србије.

Наиме, на XXXI Сабору учитеља Србије и Смотри стваралаштва у образовно-васпитном процесу који је одржан 17. и 18. јуна у Београду, нашли су се и представници наше школе. Тада су Биљана Барловац, Данијела Грујић и Јована Миленковић презентовале два рада ”Хоћу да сачувам планету!”  и  ”Необичне приче”. И на овај начин су промовисани иновативни модели реализације наставних и ненаставних активности у нашој  школи.

На истом конкурсу су публикована још четири рада из наше школе који ће се наћи у електронском Зборнику радова:

• Какве је боје поток, Весна Ристовић, Данијела Гаровић, Владимир Николић, Мила Луковић
  • Учионица на ливади, Весна Ристовић и Љиљана Андрић, ОШ ”Миливоје Боровић” -Мачкат
  • Прича о новцу, Весна Ристовић
  • Луткарска радионица у пројекту ”Игром против насиља”, Љуба Радета и Весна Ристовић

Запослени у ОШ ”Вук Караџић” годинама остварују запажене резулате по броју објавњених радова на разним конкурсима (Час за углед, Дигитални час, СУРС  и други).