АПРИЛ –  МЕСЕЦ КЊИГЕ

ДешавањаComments Off on АПРИЛ –  МЕСЕЦ КЊИГЕ

У нашој школи  другог априла, традиционално,  обележавамо Међународни дан  дечје књиге, установљен по датуму рођења Ханса Кристијана Андерсона, творца  најлепших бајки за децу уз  које су одрасле генерације деце широм света.  Светски дан дечје књиге обележава се  са циљем да се код најмлађих  развије љубав према писаној речи, према књизи, писцима за децу и библиотекама.

Тим поводом школску библиотеку су посетила  оба одељења трећег разреда матичне школе са учитељицама Данијелом Грујић и Јеленом Митрић. Подсетили смо се Aндерсонове биографије,  разговарали смо о омиљеним бајкама и писцима за децу. Одговорили смо на питање зашто је важно да читамо. Закључили смо да нас књиге подстичу на размишљање, помажу нам да схватимо себе, показују нам пут којим треба да идемо, а истовремено служе  и да  нас забаве, насмеју, али и расплачу, дају нам одговоре на многа питања и припремају нас за свет одраслих.    Поводом Међународног дана  дечје књиге, са ученицима  2/1  реализована је  едукативно-креативна радионица. На почетку радионице библиотекарка је ученике упознала са животом и стваралаштвом познатог  данског   писца бајки у чију част  се  прославља Светски дан дечје књиге. Прочитала  је најпознатију Андерсонову бајку „Девојчица са шибицама“ а ученици су добили задатак да илуструју делове текста бајке, украсе корицу књиге и направе обележиваче за књиге са ликовима омиљених јунака из бајки које ће поклонити драгој особи.