Аустралијска амбасада и ОШ „Вук Караџић“, Краљево

ДешавањаComments Off on Аустралијска амбасада и ОШ „Вук Караџић“, Краљево

Аустралијска амбасада је позвала нашу школу ОШ „Вук Караџић“ да, као партнер са којим је успешно реализовала пројекат „Хоћу да сачувам планету“, присуствује пријему у Скупштини града Београда.

Представници наше школе су се одазвали на позив Аустралијске амбасаде и имала част да присуствује званичном покретању Аустралијско-српског археолошког пројекта „Глац“ који ће поред дугогодишњег истраживања локалитета (археолошког ископавања и конзервације) имати за циљ  и оснивање школе археологије у којој ће се обучавати српски, аустралијски и други инострани студенти. Сам локалитет  Глац се налази у близини Сремске Митровице, 3 километара од некадашњег Сирмијума, који је крајем трећег и у четвртом веку био једна од четири престонице Римског царства.

aus

Поред актуелног пројекта, представници наше школе су у разговору са домаћинима разменили искуства и разговарали о будућојсарадњи на заједничким пројектима.

Свечани пријем је реализован у уторак,  27.6.2017. године у згради „Старог двора“ у Београду.