БЕЗБЕДНОСТ НА ПРВОМ МЕСТУ

ДешавањаComments Off on БЕЗБЕДНОСТ НА ПРВОМ МЕСТУ

У оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство“ са ученицима другог разреда матичне  у четвртак, 2. новембра дружили су се представници Ватрогасне јединице из Краљева.

Током интерактивне радионице,са ученицима се говорило о поступању приликом пожара.

Ученици су кроз примере из живота,али и својим запажањима у домаћинству и околини увидели шта је пожар,шта треба учинити уколико дође до пожара,како се понашати пре,за време и после пожара.

Посебно занимљив део који су представници Ватрогасне јединице путем презентације и разговора представили ученицима је пожар у природи.Своја знања стечена на часовима света око нас ,чувара природе и осталих предмета могли су да потвде и прошире на овом предавању.

Подељене су им брошуре и сликовнице са илустрацијама ризичних ситуација насталих пожаром.

Пројекат МП реализује се у сарадњи са Министарством унутрашњих послова, Мреже жена у политици и Caritas Србије.