Бивши министар просвете Швајцарске Оскар Фрајзингер посетио нашу школу

ДешавањаComments Off on Бивши министар просвете Швајцарске Оскар Фрајзингер посетио нашу школу

Швајцарски писац и бивши министар просвете Конфедеративне републике Швајцарске господин Оскар Фрајзингер, посетио је нашу школу дана 23. октобра.

Оскар Фрајзингер познати је писац и политичар који се посебно истакао борбом у швајцарском парламенту и читавом свету да се предрасуде о Србији смање. На позив домаћина Оскар је био гост града Краљева где му је уприличена академија на којој су учешће узели и ученици наше школе са својим вероучитељима и директорком. Песмом и глумом ученици наше школе одушевили су драгог госта који је на позив директорке радо пристао да посети нашу школу што се одмах сутрадан догодило. Приликом доласка уследила је топла добродошлица од стране ученика и наставника да би потом уследила посета нашег госта часу у ,,Паметној“ учионици и упознавању са радом наше школе. Посебан утисак на драгог госта оставило је традиционално српско гостољубље, који је препун позитивних утисак завршио посету наше школе уз обећање поновног доласка.