Васкршње активности у Каменици

ДешавањаComments Off on Васкршње активности у Каменици

Дана 18. априла 2022. године са почетком у 10 часова, одржана је приредба поводом предстојећег, највећег, хришћанског празника Васкрса, у просторијама издвојеног одељења Основне школе „Вук Караџић“ у Каменици. Уценици од 1. до 4. разреда су са својим учитељицама Данијелом Којић, Кристином Пејчић, вероучитељем Марком Јоргићем и наставницом енглеског језика Данијелом Блажевски, припремили пригодан програм. Свечаној приредби присуствовали су директорка школе Милена Брковић, наставници и учитељи из матичне школе и издвојеног одељења Берановац. Ученици приказали све догађаје које ће се десити пред само Васкрсење и кроз сценски наступ су показали зашто је овај празник значај за сав народ а и зашто се назива, празником над празницима.

Културни центар „Рибница“ Краљево, сваке године тако и ове, организовао је Васкршњу радионицу поводом најрадоснијих хришћанских празника. На радионици су разговарали о значају празновања Васкрса, симболици, као и обичајима везаним за овај празник. На практичном делу радионице ђаци су на забаван начин и кроз тимски рад научили нове технике фарбања јаја.

На крају догађаја директорка школе је припремила пригодне поклоне за све ученике.