”Вук, азбука, рад и мука”

ДешавањаComments Off on ”Вук, азбука, рад и мука”

Удружење ”Плава шкољка” у сарадњи са установом културе ”Вук Стефановић Караџић” у Београду организовало је манифестацију ”Вукови дани у Београду”. Циљ организовања манифестације је пружање подршке деци и младима са инвалидитетом и буђење свести да без обзира на сва ограничења са којима се суочавају могу остварити врхунске резултате.

ОШ ”Вук Караџић” Краљево као један од учесника представила се филмом ”Сан плаве шкољке” у коме истоимену песму учитељице Данијеле Грујић рецитују ученици. Наша школа је на самој манифестациији приказана као прави пример добре праксе у раду са децом којој је потребна додатна подршка у учењу и која захваљујући емпатичном и стручном наставном особљу и адекватној употреби асистивне технологије сваком ученику пружа једнаку шансу за успех.