Географи у Београду на Скупштини Српског географског друштва

ДешавањаComments Off on Географи у Београду на Скупштини Српског географског друштва

Група географа, чланова СГД-а из Краљева и Врњачке Бање, у суботу 23. марта 2019. године је присуствовала  годишњој Скупштини Српског географског друштва и географском семинару. Тема семинара „Савремени приступи настави географије“ изазвала је велико интересовање наставника. У првом делу семинара,  предавања  су одржали професори са Географског факултета у Београду и Департмана за географију, туризам и хотелијерство, ПМФ – Универзитета у Новом Саду.

Други део семинара изазвао је веће интересовање јер је  био  резервисан за наставнике из основних школа са  примерима добре праксе. Међу предавачима био је и Алекса Попадић наставник географије у нашој школи са темом  Веб алати у настави географије. Као слушаоци биле су  колегинице Љиљана Ракић, Наташа Милојевић, Марија Стефановић, Марија Јевтовић Миликић, Данијела Слијепчевић, Радуна Савић и Татјана Петков.