Гости из Македоније у првој “паметној учионици” у Србији

Примена савремених технологија у наставиComments Off on Гости из Македоније у првој “паметној учионици” у Србији

Дана 17.11.2017. године часу српског језика присуствовали су представници свеучилишта „Кирил и Методиј”, из Велеса. Како бисмо упознали наше госте предностима паметне учионице и могућностима које она пружа, организовали смо један интерактивни час. Том приликом ученици су обнављали стечено знање о Грађењу речи, употребом таблета и интерактивне табле. Провера њиховог знања је организована кроз квиз који се састојао од двадесет и пет различитих питања. После сваког прочитаног питања, следили су понуђени одговори, а након двадесет секунди, ученик треба да одабере онај прави. Највеће интересовање је изазива бодовна листа са именима ученика који су дали тачан, али уједно и најбржи одговор. Као доказ да им се час заиста допао, била је жеља наших драгих гостију да се опробају у овако иновативном начину рада.

Час Српског језика одржала је наставница Слађана Милојевић, наставник Српског језика, уз техничку асистенцију колега: Тијане Томић, професора разредне наставе и Владимира Николића, професора разредне наставе.

Сви су подједнако уживали. Искрено се надамо поновном сусрету са нашим гостима из Македоније.