Дан библиотекара Србије

ДешавањаComments Off on Дан библиотекара Србије

Сваког 14. децембра  у нашој школи обележава се Дан библиотекара Србије.

Важно је истаћи да је на овај дан, 14. децембра 1947. године основано “Друштво библиотекара“ у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“ у Београду.

Ове године ученице петог разреда, чланови новинарске секције: Дуња Филиповић, Милица Радоичић, Андреа Пајовић, Слађа Стошић, Марија Воштић, Катарина Минић и Јована Обрадовић учествовале су у радионици која је организована у школској библиотеци, а ученици  из  продуженог боравка  цртали су  школску библиотеку и илустровали су  омиљене јунаке из бајки.

Захваљујући сарадњи наше школе и Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“,  сви ученици првог разреда наше школе  бесплатно су учлањени у градску библиотеку. За школски сајт пише Дуња Филиповић, ученица 5-2.