„Дан розе мајица“

ДешавањаComments Off on „Дан розе мајица“

Поводом обележавања светског Дана борбе против вршњачког насиља у школској 2021/2022.  наша  школа  је спровела читав низ активности, поштујући превасходно прописане епидемиолошке мере понашања у образовним установама.

22. фебруара 2022. године  одржан је тематски дан у школи  „Дан розе мајица“

Ученици млађих разреда су овај дан у школи обележили кроз радионице у којима су исписивали поруке о другарству и толеранцији , а затим су симболично у школском дворишту  пустили розе балоне са исписаним порукама .

Такође,на часовма  ОС се говорило о вршњачком насиљу кроз радионице и презентације.

Ученици старијих разреда су на нивоу одељења израдили плакате поводом Дана борбе против вршњачког насиља и сваки ученик је своје име исписао на стикеру у облику розе мајице , изражавајући тако своју личну подршку борби против вршњачког насиља. Свако одељење је свој плакат  окачило на један заједнички школски пано  и симболично послало своју поруку.